ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام

  اتحادیه    کمينه 

موقعیت شما: معاونت ها > طرحهای نوروزی
  اتحادیه    کمينه 

 تقدیر ویژه استاندار آذربایجان غربی از تلاشگران هلال احمر آذربایجان غربی در اجرای طرح نوروزی 91

استاندار آذربایجان غربی از حضور فعال جمعیت هلال احمر استان در طرحهای نوروزی این نهاد بصورت ویژه قدردانی کرد و گفت: حس مشارکت جویی و انجام کارهای خیر جایگاه والایی نزد خداوند داردکه از طرحهای هلال احمر تبلور یافته است.

وحید جلال زاده صبح امروز در نشست تجلیل از اعضای جمعیت هلال احمر استان که با حضور مدیر عامل جمعیت، معاونین و روسای شعب شهرستانها در استانداری برگزار شد، افزود: حس زیبای نوعدوستی و مشارکت در امور یاری رسانی به همنوعان ارزش والایی دارد و این حس باید بیش از پبش تقویت و ترویج شود.
وی با قدردانی ویژه از حضور جمعیت هلال احمر در طرحهای نوروزی به خصوص امداد رسانی به در راه ماندگان جاده ای در زمان بارش سنگین برف و کولاک در محورهای مختلف استان تاکید کرد: این نهاد در این حوادث با حضور و مشارکت دستگاههای اجرایی دیگر به نحو شایسته عمل کرد که من بطور ویژه از این حضور فعال سپاسگزاری می کنم.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به وجود برخی مشکلات درمانی از جمله نبود پزشک متخصص در برخی مناطق محروم و سخت گذر استان به جمعیت هلال احمر استان تأکید کرد، با استفاده از روحیه داوطلبی و بسیجی اعضای خود بیش از گذشته در رفع این مشکلات گام بردارد.
آقای جلال زاده تاکید کرد : استانداری آذربایجان غربی و فرمانداریها نیز آماده هستند با تمام توان در این زمینه از جمعیت هلال احمر حمایت و پشتیبانی کنند تا سنت حسنه کمک به محرومان بیشتر در جامعه ترویج و نهادینه شود.
وی با بیان اینکه در بحث جوانان سازمانها و نهادهای زیادی فعالیت می کنند افزود: جمعیت هلال احمر استان می تواند با گسترش و توسعه فعالیت خود در قالب اردوهای جهادی و راه اندازی بیمارستانهای سیار و صحرایی در مناطق محروم از حمایت های استانداری بهره مند شود.
آقای جلال زاده در این نشست از افزایش صد در صدی بودجه جمعیت هلال احمر استان خبر داد و اضافه کرد: علاوه بر این استانداری آماده است از هر گونه طرح و برنامه جدید این نهاد نیز حمایت و پشتیبانی مالی بکند.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در زمینه به روز رسانی تجهیزات و لوازم امداد رسانی، جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در نوروز امسال به خودروها و تجهیزات جدیدی مجهز شده است افزود: تجهیزات و ابزار نوین نقش بسزایی در امداد رسانی دارد و این نهاد باید با استفاده از کمکهای سازمان مرکزی و اعتبارات ستاد بحران نیازهای خود را در این زمینه برطرف کند.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد و توسعه انبارهای امدادی برای استفاده در مواقع بروز بحران استفاده از ظرفیتها و اعتبارات شهرستانی برای ایجاد انبار در شهرستانهای فاقد انبار امدادی را خواستار شد.
آقای جلال زاده همچنین اهمیت آموزش داوطلبان و قشرهای مختلف مردم را برای کمک در حوادث و بلایای غیر مترقبه خاطر نشان کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از دستاوردهای این جمعیت در سالهای اخیر پرداخت و گفت : با تاکید استاندار آذربایجان غربی افزایش آموزشهای عمومی و تخصصی ، ارتقاء شاخص سرعت در امدادرسانی حوادث و تجهیز بیش از پیش مجموعه به امکانات اولیه و پیشرفته از مهمترین اولویتهای کاری جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در 15 ماه گذشته بود که در این سه بخش به شاخصهای چشمگیری دست یافتیم .
دکتر زینالپور افزود : متشکل کردن پزشکان متخصص برای ارائه خدمات پزشکی داوطلبانه در نقاط محروم استان و برنامه ریزی برای اجرای مطلوب طرحهای غنی سازی اوقات فراغت از دیگر برنامه های اولویت دار جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در سالهای 89 و 90 بود که در این موارد نیز علاوه بر اینکه برای نخستین بار در کشور خدمات ویژه ای به مردم مناطق محروم ارائه شد تجربیات گرانبهایی نیز برای مجریان امر بر جای ماند .
وی آموزش تخصصی ، عمومی و همگانی برای بیش از 83 هزار نفر در قالب آموزش افراد متخصص ، بازآموزی ، طرح جاهد و طرح آموزش روستائیان ، تاسیس مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر آذربایجان غربی ، ارائه برنامه آموزش همگانی با پخش 900 دقیق برنامه رادیویی و تشکیل هسته پژوهش امداد و نجات برای نخستین بار در کشور، را از مهمترین برنامه های حوزه آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در سالهای گذشته برشمرد و گفت : راه اندازی سایت آموزشهای تخصصی امداد و نجات ، تحقق اهداف آموزش 60 هزار نفر در سال ، ایجاد قطبهای آموزشی تخصصی در 5 منطقه استان و نهضت تکمیل تجهیزات کمک اموزشی از برنامه های فراروی جمعیت در سال جاری است .
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در خصوص افزایش سرعت عمل در مواجهه با حوادث نیز اظهار داشت : با شناخت کامل جغرافیای استان ، افزایش پوشش امدادی ، تسهیل دسترسی و اطلاع رسانی به مردم و ارتقاء ورزیدگی و چالاکی نیروها ، راه اندازی ندای امداد 147 ، تبدیل مدل فراخوان و اعزام به مدل مرکز پاسخگویی اضطراری در هلال احمر ، ایجاد اتاقهای آماده عملیات ، برگزاری عملی مانورهای کاربردی و حقیقی ، سرعت امدادرسانی در استان به نحو چشمگیری بهبود یافته و از شاخصهای ملی بسیار بالاتر است .
دکتر زینالپور همچنین به اهم اقدامات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در بخش بهبود تجهیزات امدادی پرداخت و گفت : در 16 ماه گذشته علاوه بر اجرای طرح خداحافظی با ناوگان فرسوده امدادی افزون بر 50 دستگاه انواع آمبولانس خودروی امداد و نجات تیپ 2 ، وانت ، قایق موتوری ، موتورسیکلت امدادی و لیفتراک به ارزش 25 میلیارد ريال به ناوگان امدادی استان افزوده شد که برای امدادرسانی مطلوب این حرکت با جدیت ادامه خواهد یافت .
وی در پایان سخنان خود تامین اعتبار برای توسعه انبارهای ذخیره سازی اقلام امدادی و زیستی در شهرستانهای مختلف استان، ایجاد 6 پایگاه جدید امداد و نجات، تهیه تجهیزات امدادی جدید و تامین اعتبار برای تکمیل پایگاه بزرگ پشتیبانی و امداد هوایی شهید کلانتری ارومیه را خواستار شد.
در این جلسه همچنین ثوابی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از اجرای طرح نوروزی سال 91 گزارشی ارائه کرد.
در پایان این جلسه استاندار آذربایجان غربی در اقدامی نمادین به عنوان عضو داوطلب جمعیت هلال احمر استان معرفی شد.
 
روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی
شنبه 28 دي 1398
  اتحادیه    کمينه 

 

 

 

 

 

 

    کمينه 
هیچ محتوایی یافت نشد. لظفا از مدیریت محتوا جهت افزودن محتوا استفاده نمایید.